Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
KATEDRA ZARZĄDZANIA KAPITAŁEM LUDZKIM
ul. Mickiewicza 64 71-101 Szczecin
   tel.  (91) 444-1985
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kierownik Katedry : dr hab. prof. US Wojciech Jarecki

Misją Katedry Zarządzania Kapitałem Ludzkim jest szerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej o zarządzaniu zasobami ludzkimi i gospodarowaniu kapitałem ludzkim, opartej na badaniach naukowych i współpracy z przedsiębiorstwami.

W Katedrze są zatrudnione następujące osoby: dr hab. prof. US Wojciech Jarecki  – Kierownik Katedry,   dr hab. prof. US Katarzyna Włodarczyk,  dr hab. Ewa Mazur-Wierzbicka,  dr hab. Marek Kunasz, dr hab.  Patrycja Zwiech, dr Sandra Misiak-Kwit, dr Marta Młokosiewicz. Ich zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: zarządzanie zasobami ludzkimi, teoria kapitału ludzkiego, intelektualnego i społecznego, zarządzanie wiedzą, efektywność kształcenia, przedsiębiorczość, etyka w zarządzaniu, rynek pracy, rynki kapitałowe, zarządzanie projektami UE, zarządzanie wiekiem, zarządzanie różnorodnością, zarządzanie środowiskowe w przedsiębiorstwie, kapitał społeczny przedsiębiorstwa, społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstwa, eko-marketing i modele konsumpcji.

Pracownicy Katedry prowadzą zajęcia na studiach licencjackich i magisterskich w trybie dziennym i zaocznym oraz na studiach doktoranckich i podyplomowych. Nauczane przez nich przedmioty to m. in.: zarządzanie kapitałem ludzkim, gospodarowanie kapitałem ludzkim, zarządzanie procesami, zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach pozarządowych, etyka w biznesie, kapitał społeczny, stres i wypalenie zawodowe, zarządzanie zmianą, przygotowanie projektów o dofinansowanie, efektywność kapitału ludzkiego w firmie, controlling personalny, systemy wynagrodzeń, polityka personalna firmy, negocjacje, efektywność szkoleń, rynek pracy, społeczna odpowiedzialność biznesu, konflikt w organizacji, przywództwo i lider w organizacji, zarządzanie kompetencjami pracowniczymi, a także w języku angielskim Business Negotiations, Flexible Human Resource Management oraz Team Work Management oraz w języku niemieckim Grundlagen der Wirtschaftswissenschaften und Management.

Począwszy od  roku akademickiego 2014/2015 Katedra zaprasza na następujące specjalności:
- na studiach licencjackich – Zarządzanie zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie oraz
- na studiach magisterskich - Zarządzanie kapitałem ludzkim w organizacjach.

Jak do nas trafić


mapa wneiz