Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801

Złota zasada

Złotą zasadą studiów jest samodzielność w poszukiwaniu informacji i dokonywaniu wyborów, dlatego pamiętajcie, że warto:
 • czytać ogłoszenia na tablicach na Wydziale, szczególnie obok dziekanatu oraz informacyjne Biura Informacji i Promocji
 • zaglądać na stronę wydziałową  oraz stronę US www.usz.edu.pl. Warto również włączyć się w działania organizacji studenckich.

O władzach Wydzialu
 • Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania - prof. zw. dr hab. Waldemar Tarczyński
 • Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej - dr hab. prof. US Tomasz Bernat
 • Prodziekan ds. Studenckich - dr hab. prof. US Małgorzata Łatuszyńska (przyjmuje w pok. 119)
 • Prodziekan ds. Kształcenia i Rozwoju - dr hab. prof. US Jacek Batóg

O studiowaniu
 • Wypożyczalnia książek mieści się w sali 0123 i czynna jest w poniedziałki i czwartki: 10-19, we wtorki, środy, piątki i soboty zjazdowe: 10-14. Ksiązki są wypożyczane na miesiąc, niektóre książki można wypozyczyć jedynie na tzw. krótki termin, czyli do 5 dni.  Patrz godziny otwarcia BE »
 • Czytelnia książek czynna jest codziennie w godzinach: 9-19, a w soboty zjazdowe 10-14. Znajduje się na pierwszym piętrze starego budynku, pok.0119.
 • Ośrodek Informacji Naukowej znajduje sie w pok. 0216, czynny pon.-pt. 9-19, soboty zjazdowe 10 - 14. Istnieje mozliwość bezpłatnego skorzystania z takich serwisów giełdowych jak: Telegazetowe Serwisy Gospodarcze, Reuters Serwis Polski, Notaria Serwis. Można tu skorzystać z komputerowej bazy danych o materiałach prasowych dotyczących wybranego tematu.

Miejsca, które warto odwiedzić
 • Samorząd Studencki zajmuje się sprawami studentów. Jego członkowie obecni są na egzaminach komisyjnych, przy wyborach nowych wladz uczelni, w składzie komisji ds. pomocy materialnej. Zajmują sie równiez ustaleniem i przyznawaniem stypendiów naukowych oraz organizują coroczny konkurs "Złota Kreda" na najlepszego wykladowcę i prowadzącego ćwiczenia. Znaleźć ich można w pok. 326 w godzinach dyżurowania wywieszonych w witrynie nr 9 znajdującej sie obok dziekanatu. Tam też na początku roku akademickiego wywieszone bedą informacje na temat wyborów do Samorządu.

 • Studenckie koła naukowe - jest ich wiele, a ponieważ studenci wciąż dążą do tego, by znaleźć się wśród najlepszych , co jakiś czas powstają nowe. Informacji o ich działalności i rekrutacji szukajcie na tablicach ogłoszeń a także na stronie "Koła naukowe i organizacje studenckie".

  AIESEC
  to największa na świecie organizacja studencka, obecna już w 113 krajach świata umożliwiająca wymianę studencką oraz rozwój potencjału ludzkiego. Siedzibę posiada w starym budynku, piętro III pok. 0317. By stać się członkiem organizacji należy wypełnić aplikację w okresie rekrutacyjnym( 2 rekrutacje w roku: październik oraz luty/marzec)

 • Biuro Informacji i Promocji pok. 108, czynne pon.-pt. 9-17, tel. 444-19-38. Posiada szeroką wiedzę o uczelni, o wydarzeniach na niej, programach wymiany studentów. Wszelkie pytania i wątpliwości można przesyłać również drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 • Zespół chóralny  - powstał w 2006 r. Kierowany jest przez dr. Tadeusza Buczkowskiego. Próby odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 18:30-20:00 w Auli im. prof. L.Babińskiego. Patrz pdf więcej informacji

 • Internet. Sale z dostępem do internetu mieszczą się w Ośrodku Informacji Naukowej i Bibliotece Multimedialnej Biblioteki Ekonomicznej. Są czynne codziennie w godzinach 9-19.

 • Sekcje sportowe - czyli dla każdego coś miłego. Patrz   sekcje sportowe AZS US >>>


Miejsca, które na pewno odwiedzisz

 

Oprócz Dziekanatów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych , takimi miejscami są:

 • 'Duet Cafe'  - bar  w nowym budynku (wejście z holu głównego) czynny w godz. 8-18 także w soboty zjazdowe
 • Ksero. Znajduje się w łączniku między starym i nowym budynkiem.

 • Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego mieści się na parterze nowego budynku

 • Kiosk znajdziemy obok szatni, jest czynny między godzinami 8 a 17 oraz w podczas zjazdów studentów niestacjonarnych.

Jak poruszać sie po Wydziale ?
Numery sal, wbrew pozorom, rządzą sie pewnymi zasadami.
Po pierwsze: sale oznaczone na początku cyfrą 0 (np. 05, 0101) znajdują się w starym budynku z wyjątkiem sal 020 i 021, które znajdują się w piwnicach nowego budynku, podobnie jak pracownie informatyczne (np. pok. 08C, 08D,08E, 09A).
Po drugie:  numer sali mówi również, na którym piętrze się ona mieści - jest to zazwyczaj cyfra setek, np. pok. 304 mieści się na trzecim piętrze. Natomiast sala 005 to stary budynek poniżej poziomu parteru (czyli piwnica). Brak cyfry setek oznacza parter, np. 12 lub 06.
Sale oznaczone literą P znajdują się w tzw. przybudówce, do której wejście znajduje się po prawej stronie wejścia do starego budynku (od strony ul. Mickiewicza).
Sale oznaczone skrótem IEP znajdują się w budynku Instytutu Zarządzania i Inwestycji,  po przeciwnej stronie ulicy. Aula Stara mieści się w starym budynku na końcu pierwszego piętra. Aula Nowa znajduje się na parterze nowego budynku obok schodów po lewej stronie holu. Sala gimnastyczna mieści się w starym budynku na parterze.


Jak czytać plan ?
Wykłady odbywają się dla całego kierunku jednocześnie, natomiast ćwiczenia dla danej grupy dziekańskiej oraz laboratoryjnej - na planie znajduje się ich numer (który warto zapamiętać z wielu innych jeszcze powodów).

Zazwyczaj nie ma problemów. Gdy pojawi się w kratce pionowa kreska przy numerze sal. Oznacza ona, że dane zajęcia odbywają się na przemian w podanych salach.

Jak do nas trafić


mapa wneiz