Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
XV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Mikroekonometria w teorii i praktyce” 4-6 września 2011 roku w Międzyzdrojach

W dniach 4-6 września 2011 roku w Międzyzdrojach w hotelu „Wolin” odbyła się XV Ogólnopolska Konferencja „Mikroekonometria w teorii i praktyce”. Została ona zorganizowana przez Katedrę Ekonometrii i Statystyki Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Instytut Analiz, Diagnoz i Prognoz Gospodarczych w Szczecinie pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Józefa Hozera.

Otwarcia konferencji dokonali: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. zw dr hab. Waldemar Tarczyński oraz kierownik Katedry Ekonometrii i Statystyki prof. zw. dr hab. Józef Hozer. W konferencji wzięło udział około 80 osób z 16 ośrodków naukowych z całej Polski oraz z praktyki. Na pięciu sesjach plenarnych zostało wygłoszonych 27 referatów i zaprezentowano 17 posterów.

Podczas sesji plakatowej zorganizowano konkurs na najlepszy poster. Pierwsze miejsce zajęła mgr Agata Żółtaszek (Uniwersytet Łódzki) – „Mikrosymulacyjna analiza prywatnych wydatków gospodarstw domowych na ochronę zdrowia w Polsce w latach 2008-2018”. Komisja konkursowa postanowiło przyznać również cztery wyróżnienia. Otrzymali je: dr Marek Biernacki (Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu) - „Pomiar jakości w instytucjach użyteczności publicznej”, dr Małgorzata Guzowska (Uniwersytet Szczeciński) – „Bifurkacje, chaos i atraktor w modelu konkurencji typu logistycznego”, dr Marta Hozer-Koćmiel (Uniwersytet Szczeciński) – „5 kroków na drodze do równości płci na rynku pracy”, mgr Michał Purczyński (Kompania Piwowarska w Poznaniu) – „Zastosowanie mieszanego modelu logitowego do badania preferencji konsumentów piwa”.

pdfLista wystapień

Jak do nas trafić


mapa wneiz